Poliwęglan na placu budowy

Posted by

Sięgnięcie po innowacyjne surowce i materiały budowlane jak poliwęglan mogą oszczędzić w wielu przypadkach sporo czasu na placu budowy, a to dla inwestorów i wykonawców jest wartością samą w sobie. Jeśli doda się do tego fakt, że takie nowoczesne zadaszenie z poliwęglanu może być zdecydowanie tańsze aniżeli np. klasyczne zadaszenie szklane czy montaż markiz na drewnianym stelażu ? rozwiązanie to staje się równie atrakcyjne dla zwykłego użytkownika. Dlatego tez obecnie przeciętny producent daszków na drzwi stara się sięgać po nowoczesne surowce i syntetyki, które wydłużają żywotność produktu jednocześnie przyspieszając jego produkcję czy obniżając koszt całego procesu.

Korzyści z syntetycznych materiałów

Architekci mniej chętnie sięgają po takie rozwiązania jak gotowe, wyprodukowane na wymiar jednoczęściowe daszki czy zabudowy z poliwęglanu. Jednak już firmy wykonujące projekt, a także sami użytkownicy końcowi, podobnie jak inwestorzy, chętniej rozważają odważne wykorzystanie takich materiałów, ponieważ są one:

  • dostępne niemal od ręki;
  • produkowane na wymiar i zgodnie ze zleceniem;
  • tanie w porównaniu chociażby do hartowanego frezowanego szkła;
  • bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych;
  • łatwe w montażu i bezpieczne w transporcie;
  • proste w utrzymaniu.

Względy architektoniczne

O ile w przypadku szycia ubrań czy produkowania leków ławo jest krytykować rozwiązania syntetyczne i uzyskane sztucznymi metodami, o tyle w przypadku budownictwa syntetyczne materiały i surowce to praktycznie 90% wszystkich wykorzystywanych materiałów i narzędzi. Sięgnięcie po daszki poliwęglanowe jest więc naturalne dla większości firm budowlanych, o ile projekt architektoniczny nie założył sięgnięcia po zupełnie inne materiały. Przeważnie bowiem po poliwęglanowe czy polietylenowe struktury sięga się tam, gdzie nie ma ograniczeń architektonicznych.