Jak wybrać odpowiedni rożek niemowlęcy?

Posted by

Wybór elementów wyprawki dla małego dziecka może trwać w skrajnych przypadkach tylko kilka godzin. Niestety w znacznej większości potrafi spędzić sen z powiek młodej mamy, a czasem i całej rodziny. Mnogość wzorów, krojów, kolorów , materiałów i rad na temat tego, co można a czego nie warto kupować dla noworodka znacznie wydłuża okres poszukiwań. Dlatego, jeśli chcemy wybrać naprawdę dobrej jakości rożek niemowlęcy dobrze będzie poświęcić trochę czasu na czytanie o jego funkcjach i zastanowić się w jakich sytuacjach będzie nam on potrzebny.

Blogi parentingowe i rady przyjaciółek

Jeśli to nasze pierwsze dziecko oczywiście najłatwiej będzie trochę poczytać o kryteriach, jakie brały pod uwagę inne, bardziej doświadczone mamy. Można poradzić się przyjaciółek a nawet poprosić, by pokazały jak wygląda ich rożek niemowlęcy. Pamiętajmy, że taki rożek nie posłuży nam na bardzo długo. Zwykle użyty będzie kilka a może kilkanaście razy. Na wyjście ze szpitala, jakiś spacer po balkonie czy po domu, jeśli jest zimno. Małe dziecko nie ma jeszcze ukształtowanych mięśni szyi, dlatego noszenie go w rożku nie jest najlepszym pomysłem i powinno się to robić sporadycznie. Rożek może też przydać się do chrztu, jeśli takowy planujemy, ale na tym właściwie kończy się jego rola. Matki z większym stażem wiedzą, że po pierwszym miesiącu życia dziecka nabiera się nieco więcej odwagi i nie otula maluszka tak często jak wcześniej, chyba, że po to, by go uspokoić.

Rożek niemowlęcy jakie są ceny?

Najtańszy rożek niemowlęcy kupimy z jednym z internetowych sklepów internetowych już za 30-40 zł, jeśli jednak pragniemy, by rożek miał indywidualny styl lub by pasował i mógł być przypięty do kosza mojżeszowego, będziemy musiały zapłacić od 70 do 120 zł. Te naprawdę najdelikatniejsze, wykonane z tkanin nie plamiących się i szczególnie polecane np. dla dzieci z poważnymi chorobami skórnymi będą kosztować od 200 do 400 zł.

Sprawdź ofertę na : https://colorstories.pl/