Jaką rolę spełnia filtr wody w mopie parowym?

Posted by

Mopy parowe spełniają bardzo ważne zadanie w przypadku sprzątania różnego rodzaju powierzchni. Otóż w wygodny i skuteczny sposób pozwalają usunąć wszelkie zabrudzenia z podłóg wykonanych z określonego materiału. Użytkowanie mopa parowego jest proste, a wszystko zawdzięczać można parze wodnej, która świetnie usuwa brud, bakterie i alergeny. Do tak skutecznego działania urządzenia przykłada się specjalny filtr do wody, który stosowany jest w mopach. Przyjrzyjmy się jego właściwościom poniżej.

Działanie filtrów wody

Filtry wody stosowane w mopach parowych mają za zadanie oczyszczać dostarczaną do urządzenia wodę, która później zamieniana jest w parę wodną. Taki vac&steam filtr wody 1251 zajmuje się, więc usuwaniem jonów, a także twardych minerałów, które znajdują się w wodzie. Dzięki temu para wodna wykorzystywana do czyszczenia powierzchni jest czysta i skutecznie radzi sobie nawet z najcięższymi zabrudzeniami.

Dziękujemy Sklep Bissell za pomoc przy artykule.

Dlaczego należy wymieniać filtr?

Regularna wymiana filtra wody jest bardzo istotna, gdyż sprawny filtr wpływa na funkcjonowanie całego urządzenia, a przede wszystkim efektywność sprzątania. Stąd też producenci mopów parowych zalecają wymianę co kilka miesięcy. W niektórych modelach takich jak vac&steam filtr wody 1251 zastosowano wielkie ułatwienie polegające na tym, że znajdujące się w filtrze koraliki zmieniają kolor, gdy filtr nadaje się już do wymiany. Komfort użytkowania mopa jest zatem bardzo duży. Regularna kontrola i wymiana filtra wpływają na jakość sprzątania i gwarantują zadowalające efekty.