Jakie są rodzaje podsłuchów szpiegowskich?

Posted by

Branża akcesoriów do szpiegowania jest dzisiaj bardzo dobrze rozwinięta, więc każdy może z łatwością znaleźć sprzęt spełniający jego indywidualne potrzeby. Dotyczy to także podsłuchów, które dzisiaj są dostępne zarówno w bardzo podstawowych wariantach, jak i zaawansowanych wersjach do skomplikowanych czynności śledczych. Podsłuchy występują w dwóch podstawowych wariantach. Podstawowe modele to wersje przeznaczone do nagrywania dźwięku i zapisywania na karcie pamięci. Tego rodzaju podsłuchy trzeba ulokować w konkretnym miejscu, które pozwoli na efektywne nagrywanie dźwięku, a następnie dotarcie do podsłuchu i zgranie zawartości na komputer. Siłą rzeczy wymaga to pojawienia się w danym miejscu, by zdobyć nagranie. Niestety nie zawsze spełnia do wymagania użytkowników, gdyż potrzebują oni mieć dostęp do nagrywanego dźwięku od razu.

Podsłuchy z zdalnym odsłuchem

Producenci sprzętu szpiegującego wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i produkują urządzenia, które nie dość, że rejestrują dźwięk, to są w stanie na bieżąco transmitować go za pomocą technologii GSM. By mieć dostęp na żywo do odsłuchu wystarczy więc odpowiednia aplikacja i smartfon lub komputer. Podsłuch musi jednak być w miejscu, w którym zasięg ma telefonia komórkowa, gdyż to właśnie w ten sposób transmitowany jest sygnał. Takie urządzenia nie wymagają zaawansowanej wiedzy technicznej, a podłączenie wszystkiego jest stosunkowo proste, przez co każdy ma dostęp do możliwości zamontowania podsłuchu.

Czy zdalne urządzenia podsłuchujące są niezawodne?

Tym, co ogranicza możliwości takich podsłuchów jest zasięg. Z tym problemem można jednak łatwo sobie poradzić, gdyż istnieją też wersje urządzeń podsłuchujących, które bezpośrednio podłącza się do internetu za pomocą sieci Wi-fi. Jeśli jest taka możliwość, jest to niezawodne rozwiązanie, o ile źródło sygnału internetowego jest stabilne. Jeśli jednak chodzi o podłączanie podsłuchów na przykład w swoim biurze, okazuje się to najskuteczniejszym i bardzo prostym we wdrożeniu rozwiązaniem.