Języki obce nie tylko w szkole

Posted by

Dla wielu rodziców zmartwieniem może być dziecko nie radzące sobie z nauką języków obcych. W szkołach podstawowych i nie tylko coraz częściej realizowana jest nauka angielskiego online, gdzie oprócz regularnych lekcji języka obcego w szkole uczniowie są jeszcze dodatkowo stymulowani i sprawdzani na platformie językowej online. Co jakiś czas muszą wykonać część ćwiczeń online lub zapoznać się z materiałem zamieszczonym na platformie przez nauczyciela.

Korzyści dla każdego

Praktycznie każdy – od rodziców, przez nauczycieli, po samych uczniów – może dość szybko odczuć na własnej skórze oczywiste korzyści wynikające z tego, że coraz częściej dostępna jest nauka angielskiego online. Najbardziej namacalne efekty przejścia na elektroniczne kształcenie językowe, to m.in.:

  • stała kontrola postępów uczniów;
  • możliwość archiwizowania materiałów i wracania do dawnych treści;
  • ciekawa, oryginalna i interesująca forma ćwiczeń i zadań (nagrania wideo, dźwiękowe, animacje, gry itp.);
  • możliwość samodzielnego regulowania czasu potrzebnego na daną lekcję, przerwania treści i powracania do wybranych zagadnień.

Weryfikacja i wsparcie dla uczniów

Niekiedy dopuszczalne jest także sprawdzanie postępów poprzez internetowe testy czy nawet egzaminowanie swoich uczniów na cyfrowej platformie. Jeśli uczeń nie ma w domu możliwości skorzystania z Internetu, szkoła zawsze stwarza warunki do tego, aby móc z platformy skorzystać w szkolnej bibliotece czy pracowni informatycznej. W 2018 roku przytłaczająca większość dzieci w wieku szkolnym ma jednak stały dostęp do Internetu, przez co nauka angielskiego online w formie uzupełniającej lekcje szkolne staje się coraz powszechniejsza i skuteczniejsza. Wielu rodziców wykupuje swoim pociechom dostęp do platform językowych nawet wtedy, gdy nie wymaga tego szkoła.