Leasing pracowników w e-commerce

Posted by

Zaczynasz przygodę z e-commerce, ale nie wiesz czy podołasz modelowi open source, bo nie masz pewności czy twój programista na pewno zostanie z tobą na tyle długo, by stworzyć stabilna strukturę sklepu, czy starczy klientów i czy podołasz restrykcjom prawnym?

E-commerce – specyficzna branża

W e-handlu liczy się przede wszystkim zgodność z prawem, dbałość o asortyment, obsługa klienta i perfekcyjnie działający sklep. Wszystko to da się osiągnąć po kosztach, niestety efekt oszczędzania pokaże się w kilka miesięcy od startu. W e-commerce brak inwestycji to klęska. Jeśli chodzi o marketing, specjalistyczne badania – to niestety leasing pracowników nie wchodzi w grę, z uwagi na konieczność wypracowania pewnej więzi między naszym biznesem, a osobami, które są wobec niego lojalne. Inaczej sytuacja ma się w przypadku leasing pracowników it. Tu nie chodzi o lojalność, ale o skuteczność.

Zapraszamy na commoditech.pl/index.php/leasing-pracownikow-it-it-contracting/.

Jacy pracownicy IT są potrzebni?

Wszystko zależy od tego, czy twój sklep to SaaS czy rozwiązanie typu open source. W pierwszym przypadku Leasing pracowników it może zakończyć się na jednej osobie, które kontaktować się będzie z developerem systemu. W przypadku większych systemów może przyda się dwóch pracowników, ale nie więcej, w tym drugim przypadku oczywiście koniecznych będzie znacznie więcej pracowników. Tu zaczyna się tworzenie platformy sklepowej od zaraz i wszystkie rozwiązania i mechanizmy  należy opracować  od początku, dlatego też ani dwóch ani trzech pracowników IT na początek nie wystarcza, później będzie można z któregoś z nich zrezygnować. Leasing z zasadami. Decydując się na leasing w branży e-commerce, nie zapomnijmy o podpisaniu profesjonalnej umowy o poufności.