Minimum formalności w banku

Posted by

Wielu osobom wizyta w banku kojarzy się z godzinnym oczekiwaniem w kolejce, a następnie podpisywaniem wielu różnych oświadczeń i umów. Na szczęście większość banków wychodzi obecnie naprzeciw oczekiwaniom klientów i stara się zminimalizować ilość formalności w ramach swoich usług. Przede wszystkim, pojawiła się bankowość elektroniczna, która umożliwia samodzielne wydawanie dyspozycji we własnych sprawach. Do dyspozycji każdego klienta jest też wygodna aplikacja mobilna, za pomocą której można uzyskać na przykład kredyt gotówkowy bez zaświadczenia. Wystarczy pięć minut i podanie podstawowych informacji, a środki po chwili znajdują się na rachunku.

Korzystanie z bankowości elektronicznej

Na stronach internetowych banków można zakładać konta i zarządzać za ich pomocą rachunkiem oraz własnymi środkami. Klient ma też możliwość składania szeregu wniosków – o kartę kredytową, kredyt odnawialny, czy kredyt gotówkowy bez zaświadczeń. Najczęściej prezentowana na profilu klienta oferta jest już spersonalizowana i idealnie spełnia jego potrzeby. Bank może udzielić kredytu bez zaświadczenia, ponieważ ma dostęp do historii rachunku bankowego i wielu operacji z konta.

Aplikacja mobilna na telefonie

Bankowość elektroniczną można mieć dzisiaj przy sobie w każdej sytuacji. Jest to możliwe dzięki aplikacjom mobilnym, które instaluje się na telefonach i innych urządzeniach mobilnych. Taka aplikacja pozwala na dokonywanie operacji bankowych, składanie wniosków, ale może też stanowić kartę płatniczą, za pomocą której dokonuje się transakcji w sklepach.