O czym trzeba pamiętać, ćwicząc trening EMS?

Posted by

Powinno pamiętać się o tym, aby nie mieć zbyt wygórowanych ambicji. Na początku powinniśmy skupić się na tym, aby ćwiczenia starać się wykonywać prawidłowo. Ważna jest technika. Musimy starać się wykonywać ćwiczenia dobrze, zgodnie z zaleceniami trenera, nie należy robić niczego na szybko i zbyt szybko. Ważne, aby zapoznać się z określonymi rodzajami ćwiczeń. Jak już poznamy taktykę, z pewnością pozwoli nam to zaprocentować w przyszłości i osiągnąć określone efekty. Początki zawsze są trudne, ale pamiętajmy, że jak nie zaczniemy, to się nie przekonamy czy było warto.

 

Czy ćwiczenia wymagają dużej siły?

Jeżeli chodzi o sam trening EMS, to nie wymaga on zbyt dużej siły, gdyż nie jest to trening siłowy. Trening EMS znacznie różni się od normalnego treningu, gdzie mamy atlas i określone ćwiczenia lub założenia, jakie chcemy wykonać danego dnia, czy podczas danej i kolejnej wizyty na siłowni. Musimy pamiętać, że siły powinny nam dodać określone pokarmy, które spożywamy, ponieważ jedzenie dostarcza nam kalorii i dodaje odpowiedniej energii. Nie chodzi też o to, aby się głodzić. Priorytetem musi być nie tyle sam trening co nasz organizm, który powinien odpowiednio funkcjonować. Musimy też zadbać o to, aby odpowiednio zbudować masę, która doda siły.

 

Czy dieta białkowa sprawdzi się podczas treningów EMS?

Tak dieta białkowa idealnie sprawdzi się podczas treningów EMS. Białko idealnie sprawdzi się podczas budowania masy i będzie idealne w przypadku każdego treningu. Trening EMS idealnie sprawdzi się w połączeniu np. z odżywką białkową, którą możemy stosować w wielu posiłkach. Wszystko dobieramy według określonych potrzeb. Wiadomo, że każdy z nas ma inne potrzeby i ma różne spojrzenie na zamierzone cele i osiągnięcia. Można także zacząć stosować odpowiednie suplementy, które idealnie połączą się z dietą białkową. Warto zwrócić uwagę również na proteiny i zacząć ich używać. Nie powinniśmy także zbytnio ograniczać węglowodanów. Nie oszukujmy się, ale to właśnie węglowodany dodają nam siły.