Piękny ogród bez wysiłku? To możliwe!

Posted by

Każdy posiadacz domu jednorodzinnego powinien zadbać o wygląd przestrzeni wokół domu. Piękny ogród to niewątpliwie wizytówka, świadcząca o mieszkańcach. Wielu osobom wydaje się, że aby był on zadbany, wymaga wiele pracy i wysiłku. Istnieją jednak sposoby na to, aby nie musieć spędzać całych godzin pracując w swoim ogrodzie. Wcale nie trzeba też zatrudniać profesjonalistów, którzy zajmą się pielęgnacją roślinności. Wystarczy jedynie odpowiedni dobór gatunków roślin i właściwe rozplanowanie całego ogrodu.

Praktyczne wskazówki dotyczące zakładania ogrodu

Decydując się na założenie własnego ogrodu, warto pamiętać o kilku kwestiach:

  • najlepiej, aby został on podzielony na kilka stref – rekreacyjną, wypoczynkową i roślinną,
  • warto zdecydować się na profesjonalne zakładanie trawników – można wówczas zaoszczędzić sporo czasu i szybko cieszyć się piękną i zieloną trawą,
  • gatunki roślin powinny być dopasowane do klimatu oraz rodzaju gleby, najlepiej jeśli nie wymagają one zbyt wiele pielęgnacji.

Na pewno nie warto decydować się na zbyt wiele różnych gatunków. Z czasem można powiększać swoją kolekcję, jednak wymaga to zaangażowania.

Zakładanie trawników z rolki

Coraz więcej osób decyduje się na trawnik w rolce do swojego ogrodu. To doskonałe rozwiązanie, ponieważ bardzo szybko można stać się posiadaczem pięknego i równego trawnika, który nie wymaga pielęgnacji, poza podlewaniem. Jego koszt jest na pewno większy, niż w przypadku siewu, jednak można w ten sposób zaoszczędzić sporo czasu i wysiłku.