Dlaczego lubimy panele zewnętrzne pcv?

Posted by

W ciągu ostatnich dekad popularność materiałów z tworzyw sztucznych wzrosła – widać to zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i komercyjnym. Można śmiało powiedzieć, że tworzywa sztuczne przewyższyły tradycyjne materiały budowlane, takie jak cegła i drewno. Zwłaszcza jeśli chodzi o elewacje ścian zewnętrznych.

Zalety plastikowej elewacji

Plastikowa elewacja zewnętrzna ma tak wiele zalet, że najprawdopodobniej całkowicie zastąpi drewnianą warstwę zewnętrzną. Oprócz zalet typowych dla tego materiału, elewacja zewnętrzna z tworzywa sztucznego oferuje również szeroki zakres możliwości. Właściwości materiału pcv sprawiają, że doskonale nadaje się do zastosowań zewnętrznych. Podczas procesu produkcyjnego materiał jest obrabiany w wysokiej temperaturze i pod wysokim ciśnieniem. Skutkuje to twardą górną warstwą, która jest praktycznie nieprzenikniona dla wilgoci i brudu. Ponadto proces ten sprawia, że panele zewnętrzne pcv są odporne na uderzenia i wandalizm.

Panele zewnętrzne pcv – za co jeszcze je lubimy?

Czyszczenie paneli pcv to bułka z masłem. Ciepła woda z kroplą środka czyszczącego na miękkiej szczotce – gotowe! Górna warstwa jest również odporna na promieniowanie UV, co zapobiega odbarwianiu się paneli na skutek działania promieni słonecznych. To sprawia, że niepotrzebne jest malowanie tych paneli, co stanowiło klasyczny problem w przypadku np. drewnianych. A jeśli panele zostaną kiedykolwiek zdewastowane np. graffiti, możesz je po prostu go oczyścić. Dodatkową zaletą są różnorodne kolory i wykończenia paneli zewnętrznych – każdy właściciel domu znajdzie dokładnie te, które pasują do jego gustu.

Sprawdź ofertę na: https://stramapanels.com/