Jak wspierać organizm poprzez kwasy omega 3?

Posted by

Jednym z bardziej wartościowych rozwiązań dietetycznych na rynku są produkty zawierające kwasy omega 3, które są powszechnie uznawane jako wartościowy produkt biologiczny, biorący przede wszystkim udział w modulowaniu odpowiedzi zapalnej oraz ograniczaniu ryzyka wielu chorób- w tym chorób serca oraz schorzeń onkologicznych. Kwasy te są coraz mocniej badane w świecie medycznym, a ich odpowiednia zawartość w diecie jest poczytywana jako jeden z czynników długowieczności mieszkańców krajów skandynawskich oraz Japonii.

W jakich produktach odnajdziemy kwasy omega 3?

Kwasy Omega 3 można odnaleźć w szeregu produktów dietetycznych. Wśród nich warto wymienić między innymi oleje pochodzące z ryb morskich, olej z pachnotki oraz olej lniany. Jest to najzdrowsza i najbardziej naturalna forma suplementacji. W tej chwili możemy zakupić w aptekach różnego rodzaju olej w formie płynnej lub też w formie kapsułek żelowych wzbogaconych dodatkowo witaminami oraz innymi składnikami, które mają znaczenie w prawidłowej pracy naszego organizmu. Warto mieć tego świadomość i zastosować nowoczesne rozwiązania dietetyczne, które mają kolosalne znaczenie dla naszego zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Decydując się na spożywanie takich składników, jak kwasy omega 3 mamy pewność, że nasz organizm będzie stale w dobrej formie i że dostarczymy mu wszystkiego, co jest realnie potrzebne dla prawidłowej pracy naszego ustroju.

Dlaczego te kwasy są takie ważne?

Kwasy omega 3 biorą udział w wielu funkcjach organizmu – przede wszystkim wykazują bardzo silne działanie przeciwzapalne, co jest bardzo istotne z punktu widzenia przeciwdziałania miażdżycy, przyśpieszonemu starzeniu oraz chorobom nowotworowym.

Sprawdź na: https://estrovita.pl/