Które gadżety reklamowe są eleganckie? 

Posted by

Zastanawiając się nad tym, jaki prezent możemy podarować ważnemu klientowi albo kontrahentowi nie zawsze bierzemy pod uwagę notesy albo na przykład kalendarze. Tymczasem jest to wręcz perfekcyjne rozwiązanie marketingowe. Takie produkty są estetyczne, ale także bardzo praktyczne. Przecież każdego dnia przydają się na całym świecie każdemu potencjalnemu pracownikowi na każdym szczeblu i w każdej hierarchii pracowniczej niezależnie od tego, w jakiej branży się funkcjonuje. Zatem występują w wielu rozmaitych formatach, ale gwarantowane są także w bardzo zróżnicowanej kolorystyce.

 

Jaki kolor powinny mieć kalendarze dla firm?

Kwestią zasadniczą oczywiście będzie to, jaką barwę powinny posiadać takie kalendarze. Dużo będzie zależało tu naturalnie od naszych osobistych preferencji. Zauważmy jednak, że kolorystyka może być dopasowana pod naszym kątem albo docelowo pod klienta. Dlatego warto tu zrobić zakup dla firmy dwojaki. W pierwszej kolejności powinniśmy skoncentrować się na produktach, które będą użyteczne na co dzień i będą dedykowane dla kadry zarządzającej, menedżerów, a także zwykłych pracowników najniższego szczebla. Muszą być, więc wygodne i utrzymane w takiej kolorystyce, aby była przyjazna dla wzroku i nie męczyła. W tym kontekście kalendarze dla firm mają prezentować wizerunek bardziej pragmatyczny. Dodatkowo jednak warto też zawsze mieć w zanadrzu przynajmniej kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt egzemplarzy kalendarzy, które mogą być podarowane właśnie jako gadżety reklamowe podczas dużych imprez biznesowych.

 

Czym charakteryzuje się pragmatyczny kalendarz?

Oczywiście obydwie grupy kalendarzy powinny prezentować także wysoką wartość pragmatyczną. Muszą być więc innymi słowy, użyteczne zależnie od tego, kto będzie je wykorzystywać. Zarówno dla pracowników w naszej firmie jak też potencjalnych klientów muszą być wygodne w użytkowaniu. Dobrze jest mieć, więc do dyspozycji kalendarze w dużym i mniejszym formacie tak, aby można było na przykład optymalnie wykonywać w nich notatki służbowe.