Liczne korzyści z picia wody gazowanej – poznaj je!

Posted by

Nasze ciała składają się w około 60 procentach z wody, ale wszyscy tracimy część tego kluczowego składnika odżywczego podczas normalnych codziennych czynności. Natomiast jeśli nie uzupełnimy strat wody po wypiciu zalecanych ośmiu szklanek dziennie, istnieje ryzyko poważnego odwodnienia. Ale co możesz zrobić, jeśli po prostu nie lubisz smaku czystej wody? Jeśli jesteś jedną z wielu osób, które po prostu nie są w stanie wypijać zjadać ośmiu szklanej czystej wody każdego dnia, możesz pomyśleć o wypróbowaniu kolejnej najlepszej rzeczy: a jest nią urządzenie do gazowania wody, które pozwoli Ci na uzyskanie smaczniejszej wersji tego, co dobre i wskazane.

Co to jest domowa woda gazowana?

Domowa woga gazowana powstaje przez proste rozpuszczenie dwutlenku węgla w czystej, niegazowanej wodzie. Kiedy pijesz przefiltrowaną wodę z nasycaniem dwutlenkiem węgla, podczas procesu dodawane są tylko bąbelki, co oznacza, że możesz czerpać niektóre z tych samych zdrowych korzyści z wody niegazowanej, jednocześnie ciesząc się orzeźwiającym, gazowanym napojem. Oprócz braku cukru zwykła woda gazowana oferuje kilka dodatkowych korzyści zdrowotnych.
Spójrzmy na najważniejsze z nich.

W jaki sposób urządzenie do gazowania wody wpłynie korzystnie na Twoje zdrowie?

Woda gazowana utrzymuje nawodnienie. Wiele osób mylnie uważa, że picie wody gazowanej może Cię odwodnić, ale eksperci potwierdzą, że to tylko mit. Picie wody gazowanej oferuje te same zalety gaszenia pragnienia, co zwykła woda, a nawet zdrowsze korzyści, jeśli woda gazowana jest filtrowana. Filtrowana woda usuwa związki organiczne, zanieczyszczenia i szkodliwe chemikalia, dzięki czemu możesz upewnić się, że woda, którą pijesz, jest czysta i zdrowa. Więc następnym razem, gdy będziesz spragniony, spróbuj sięgnąć po filtrowaną, gazowaną wodę z maszyny do wody gazowanej zamiast zwykłej i zobacz, jak się poczujesz. Będziesz pozytywnie zaskoczony! Poza tym, picie wody gazowanej z domowego urządzenia naprawdę może pomóc w trawieniu, to kolejna korzyść, z której warto skorzystać.