Najchętniej wybierane produkty bankowe

Posted by

Wiele banków w Polsce i na świecie przeżywa obecnie kryzys. Społeczeństwo przekonuje się bowiem, że nie warto trzymać swoich środków na lokatach długoterminowych, czy rachunkach oszczędnościowych, a znacznie lepiej jest je zainwestować. Inne produkty bankowe nadal cieszą się ogromną popularnością. Nikt nie wyobraża sobie przecież życia bez rachunku, na który może wpływać jego wynagrodzenie i z którego wypłaca środki. Jakie inne produkty bankowe są najczęściej wybierane przez Polaków?

Kredyt bez zaświadczeń o dochodach

Okazuje się, że Polacy bardzo chętnie zaciągają w bankach kredyty na stosunkowo niewielkie sumy – najczęściej są to kredyty konsumpcyjne w wysokości maksymalnie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Uzyskanie takiego kredytu jest bardzo proste i szybkie. szybka pożyczka bez zaświadczeń o dochodach można uzyskać nawet bez wychodzenia z domu – korzystając z aplikacji bankowej lub bankowości elektronicznej. Oczywiście, niekiedy nie ma możliwości udzielenia kredytu bez poświadczenia przez pracodawcę wysokości wypłacanego wynagrodzenia lub innych zaświadczeń.

Kredyty odnawialne i karty kredytowe

Wielu Polaków pożycza pieniądze również w inny sposób. Bardzo popularny produkt od wielu lat to oczywiście karty kredytowe, dzięki którym można korzystać ze środków nawet za darmo, jeżeli na bieżąco dokonuje się spłat. Poza tym, według banków ich klienci również chętnie wybierają kredyty odnawialne, z których mogą skorzystać zawsze w razie potrzeby. Taki kredyt w niewielkiej kwocie można uzyskać nawet przy niewysokich dochodach.