Klej do glazury jako podstawa dobrze wykonanej pracy

Posted by

Zarówno płytki ścienne jak i podłogowe powinny być układane na danych powierzchniach przez specjalistów czyli glazurników, którzy mają pewne doświadczenie oraz pojęcie na temat właśnie takich prac. Właściwe ułożenie glazury jest bowiem istotne nie tylko ze względów wizualnych, ale także użytkowych. Jednak niewystarczającym jest jedynie doświadczenie i wiedza fachowca. Do właściwego ułożenia płytek niezbędne jest także posiadanie specjalistycznego sprzętu oraz produktów.

Zastosowanie kleju do glazury

Podstawą dobrze wykonanej pracy glazurnika jest właśnie odpowiedni klej do glazury charakteryzujący się doskonałą jakością oraz właściwościami. Klej stanowi element łączący płytki z podłożem, dlatego im mocniejszy i trwalszy tym lepiej. W sklepach dostępne są różne rodzaje klejów do płytek jednak najkorzystniej jest wybierać te najlepsze. Zazwyczaj bowiem kładziemy glazurę czy terakotę na długie lata, dlatego też rozwiązanie musi być trwałe i wytrzymałe. Klej do terakoty i glazury stosowany może być zarówno w przypadku powierzchni ściennej jak i podłogi. Ważne jest jednak by glazurnik odpowiednio przygotował podłoże, a później nałożył na nie właściwą ilość kleju.

Kleje to glazury – ciekawostki

Najlepsze rodzaje klejów do glazury pozwalają na wykonywanie dość nietypowych rozwiązań. Otóż niektóre kleje są tak solidne, że umożliwiają na przykład układanie płytek na płytki. W praktyce oznacza to, że nowe płytki układa się na starych, a to z kolei znacznie skraca czas prac. Oprócz tego klej do glazury może służyć także do układania płytek na różnego rodzaju podłożu – na przykład betonie, ceramice, tynku czy też kamieniu.