Sposoby eliminacji brodawek

Posted by

Usuwanie zmian skórnych nie musi być trudne – tyczy się to szczególnie różnego rodzaju brodawek. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z brodawkami łojotokowymi, wirusowymi, brodawkami potowymi i wieloma innymi zmianami skórnymi, ważne jest właściwe usuwanie brodawek przez wykwalifikowanych specjalistów.

Komu powinniśmy powierzyć usuwanie brodawek?

Na pewno, usuwanie brodawek powinno być powierzone jedynie doświadczonym dermatologom. Dysponują oni nie tylko wiedzą, ale i przede wszystkim – specjalistycznym sprzętem. Zastosowanie nowoczesnego sprzętu – m.in. maszyn do krioterapii, laserów oraz innych narzędzi dermatochirurgicznych niweluje rozwój blizn oraz ogranicza ryzyko działań niepożądanych. Dodatkowo, usuwanie brodawek powinno być realizowane przez nas w połączeniu z leczeniem farmakologicznym. Docelową terapią jest zastosowanie miejscowo maści i kremów o działaniu poprawiającym działanie układu odpornościowego. W ten sposób eliminujemy skutecznie wirusa i zabezpieczamy się przed niebezpiecznymi powikłaniami w obrębie usuniętych zmian.
Dodatkowo, warto rozważyć także usuwanie brodawek metodą łyżeczkowania – bardzo proste i szybkie.

Czy usuwanie brodawek boli?

Wszystko zależy, jaką metodą usuwa się brodawki. Łyżeczkowanie brodawek jest praktycznie niebolesne, podobnie jak usuwanie zmian metodą krioterapii oraz przy użyciu lasera o niewielkiej mocy. Chirurgiczne wycinanie wymaga nasiękowanego znieczulenia, przy użyciu lidokainy. Warto zapytać się lekarza, jak wygląda procedura i jak będzie ona dla nas ewentualnie dokuczliwa. Postawmy na nowoczesne opcje na usuwanie brodawek już dzisiaj.

Więcej informacji znajdziesz na: https://royalderm.pl/