Urokliwe drzewka bonsai do domu

Posted by

Rośliny powinny stanowić nieodzowny element każdego domu. Nie tylko wynika to ze względów prozdrowotnych, ale również z kwestii estetycznych. Domy, w których hoduje się rośliny często wydają się być bardziej przytulne i miłe. Szczególną ozdobą domu mogą okazać się drzewka bonsai, które stają się u nas coraz bardziej popularne. Do niedawna kojarzyły się jedynie z bogactwem i przepychem, ale okazuje się, że takie drzewka są znacznie bardziej dostępne. Niestety, ich cena nie jest niska, jednak wymaga z ogromnego wkładu pracy, jaki potrzebny jest, żeby takie drzewko wyhodować.

Co to są drzewka bonsai?

To nic innego, jak po prostu miniatury normalnych drzew, które spotykamy na każdym kroku. Cała sztuka polega na odpowiednim podcinaniu i pielęgnacji rośliny, która jest z tego powodu karłowata. Bonsai charakteryzują się bardzo ubogim systemem korzeniowym, a hoduje się je w płaskich donicach. Możesz sprawdzić na http://greengarden.com.pl/szkolka-roslin/oferta/bonsai/. Za najbardziej cenne uznawane są drzewka bonsai długowieczne, a więc:

  • świerk,
  • jałowiec,
  • dąb,
  • sosna,

Jak dbać o swoje drzewko bonsai?

Każdy, kto zdecyduje się na zakup tak wymagającej rośliny, powinien nieco zapoznać się z tematem, ponieważ roślina ta wymaga stałej pielęgnacji w określony sposób, aby nie rosła większa. Najlepszym krokiem jest po prostu ukończenie kursu z pielęgnacji bonsai. Tam można nauczyć się, w jaki sposób podcinać drzewko, jak formować jego kształt i jak je podlewać. Wówczas można uzyskać najlepsze rezultaty swojej hodowli i zachwycić wszystkich swoich domowników i gości.