Z czego wykonana jest pęseta chirurgiczna?

Posted by

Pęseta chirurgiczna jest niezbędnym wyposażeniem każdego gabinetu zabiegowego, stomatologicznego, przychodni czy sali operacyjnej. Jest narzędziem prostym, posiadającym specjalne ząbki, które umożliwiają doskonałą chwytność. Dostępna jest różna ilość i wielkość ząbków, w zależności od potrzeb. Pęsety wykonane z najwyższej jakości materiałów podnoszą komfort pracy, jej skuteczność, precyzję i bezpieczeństwo. Najczęściej wykorzystuje się do ich produkcji wysokostopową stal nierdzewną.

Do czego wykorzystywana jest pęseta chirurgiczna?

Ten rodzaj przyrządu służy do wykonywania takich czynności, jak trzymanie, chwytanie, przytrzymywanie czy usuwanie nici, materiałów opatrunkowych, tkanek, mięśni, złączy, skóry, przedmiotów obcych, gazy, kompresów itp. Pęseta chirurgiczna z łatwością poradzi sobie z wszelkimi odłamkami, najbardziej wrażliwymi strukturami, zamykaniem ran, a także z nakładaniem opatrunków. Jest wykonana z najwyższej jakości stali szlachetnej. Zastosowanie medycznej stali nierdzewnej sprawia, że poszczególne części składowe pęsety są niezwykle sprężyste i odporne na odgięcia. Co ważniejsze, posiadają antypoślizgowy uchwyt. Występuje w różnych długościach: 12 cm, 14 cm, 15,5 cm oraz 16 cm. Bezwzględnie należy pamiętać o dokładnej sterylizacji narzędzia przed każdym jego użyciem. Wyeliminuje to ryzyko zakażenia zarówno lekarzy, jak i pacjentów.

Pęseta chirurgiczna – jakie właściwości posiada?

Pęseta chirurgiczna wykonana jest najczęściej z wysokostopowej stali nierdzewnej. Najwyższa, potwierdzona certyfikatem jakość materiału, podnosi komfort pracy lekarzy, zapewnia precyzję, skuteczność i bezpieczeństwo. Posiada antypoślizgowe uchwyty i odpowiedniej długości ząbki. Zapewnia efektywne wykonywanie wszelkich zabiegów, np. nakładania opatrunków, usuwania ciał obcych, przytrzymywania tkanek, skóry i materiałów opatrunkowych czy chwytania nici. Pęseta może być jednorazowa bądź służyć wielokrotnemu użyciu. W takim przypadku konieczna jest dokładna sterylizacja przyrządu przed każdym jego użyciem.